Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia

Sportowy samochód w specyfikacji drogowej

2019-12-11


10 stycznia 2020 roku na Tokyo Auto Salon światową premierę będzie miała Toyota GR Yaris. Nowy sportowy samochód Toyoty czerpie z doświadczeń rajdowego zespołu TOYOTA GAZOO Racing startującego w WRC. Opracowano go pod nadzorem mistrza kierownicy Morizo, czyli Akio Toyody.

Toyota GR Yaris to drugi sportowy model o globalnym zasięgu, opracowany przez TOYOTA GAZOO Racing (po Toyocie GR Suprze). Do jego stworzenia wykorzystano wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas startów zespołu Toyoty w WRC. Prototypowa wersja Toyoty GR Yaris została poddana wyczerpującym testom przez prezydenta Toyoty, Akio Toyodę, znanego w świecie motorsportu jako Morizo.

Nowy sportowy samochód Toyota GR Yaris

Zespół TOYOTA GAZOO Racing startuje w najsłynniejszych, najbardziej prestiżowych seriach rajdów i wyścigów na całym świecie. W 2017 roku Toyota powróciła do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, startując nowym Yarisem WRC. W 2018 roku zespół zdobył tytuł mistrza producentów, a w 2019 roku sezon zakończył zwycięstwem w klasyfikacji kierowców.

Liczne sukcesy odnotowano również w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA (WEC), w których zespół TOYOTA GAZOO Racing zdobył podwójny tytuł mistrza świata producentów i kierowców w 2014 roku oraz w sezonie 2018/19. W sezonie 2019/20 Toyota TS050 Hybrid prowadzi w obu klasyfikacjach.

W roku 2019 świętowano także pierwsze, historyczne zwycięstwo Toyoty w Rajdzie Dakar. Najszybszy okazał się katarski mistrz rajdowy Nasser al-Attiyah, kierujący prototypową Toyotą Hilux.

Doświadczenie zdobywane podczas startów służy do opracowywania nowych technologii i rozwiązań, a także produkcji coraz doskonalszych samochodów.

Dowiedz się więcej

Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie Ostatni wyścig TS050 HYBRID Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota GR Super SPORT Toyota GR Super SPORT Hipersamochód z wyścigowym DNA Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Yaris WRC znów najszybszy w Szwecji Yaris WRC znów najszybszy w Szwecji Zobacz wyniki Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing