Flotę Banku BNP Paribas wzmocniły 42 hybrydowe Yarisy

Niskoemisyjne hatchbacki zastąpiły auta
z konwencjonalnymi silnikami

2020-12-28

Flota Banku BNP Paribas została wzbogacona o 42 hybrydowe Yarisy najnowszej generacji. Niskoemisyjne hatchbacki Toyoty zastąpiły auta z konwencjonalnymi silnikami. Hybrydy stanowią już 70% samochodów segmentu B używanych przez pracowników Sieci Oddziałów Detalicznych banku.

42 hybrydowe Yarisy nowej generacji do floty Banku BNP Paribas dostarczył salon dilerski Toyota ANWA Kraków. Modele te są wyposażone w 116-konny napęd hybrydowy czwartej generacji oraz najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w wersji 2.5.

Bank BNP Paribas swoją flotę hybrydowych Yarisów rozbudowuje od 2018 roku – w ramach programu Ekoflota. Hybrydy są używane przez pracowników Centrum Obsługi Klienta w Warszawie oraz sieci oddziałów.

„Toyota sprzedała w Polsce już ponad 100 000 hybryd. To pokazuje, jak bardzo rośnie znaczenie tego napędu na polskim rynku. Już niemal połowa samochodów, które trafiają do klientów Toyoty, kryje pod maską ten oszczędny i niskoemisyjny napęd. Dzieje się tak dlatego, że hybrydy naszej marki to przede wszystkim auta dynamiczne, przyjemne w prowadzeniu i atrakcyjne wizualnie” – podkreślił Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

„Klienci flotowi doceniają także niewielkie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji. Do tego dochodzi przystępna cena i wysoka wartość rezydualna. Fakt, że hybrydy są przyjazne dla środowiska i pomagają ograniczać smog w miastach, to ich dodatkowy atut, z którego jesteśmy dumni. Bardzo nas cieszy świadomość, że nasza firma już w latach 90. postanowiła zająć się problemami, których w tamtych czasach prawie nikt nie dostrzegał” – kontynuował Mirosław Sochacki.

Komfort i bezpieczeństwo

Flotę Banku BNP Paribas zasiliły hybrydowe Yarisy w wersji Comfort z automatyczną skrzynią biegów w kolorze Silver Diamond. Są one wyposażone m.in. w elektryczne szyby i lusterka zewnętrzne, system multimedialny Toyota Touch® 2 z kolorowym ekranem dotykowym (7"), kamerę cofania i automatyczną klimatyzację. System multimedialny łączy się z telefonem za pomocą interfejsów Android Auto™ i Apple CarPlay™, a jednocześnie udostępnia różnego rodzaju usługi w systemie Toyota Connected Car za pośrednictwem aplikacji MyT.

Auto o mocy 116 KM od 0 do 100 km/h rozpędza się w 9,7 s. Średnie zużycie paliwa wynosi 3,8–4,3 l/100 km (wg WLTP), a średnia emisja CO2 plasuje się na poziomie 87–98 g/km. System odzyskiwania energii z hamowania w nowym Yarisie jest na tyle efektywny, że samochód przez 80% czasu jazdy po mieście może się poruszać w bezemisyjnym trybie elektrycznym.

Toyota Yaris nowej generacji jest najbezpieczniejszym miejskim samochodem na rynku. Decyduje o tym bardzo sztywna konstrukcja TNGA, siedem poduszek powietrznych, w tym nowa centralna poduszka między przednimi fotelami, system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) oraz najnowocześniejszy pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense.

Niskoemisyjna flota BNP Paribas

Bank BNP Paribas już od dłuższego czasu modernizuje swoją flotę, stawiając na auta bardziej przyjazne dla środowiska. Pod koniec 2020 roku hybrydy stanowią już ponad 70% samochodów klasy B używanych przez Sieci Oddziałów Detalicznych banku.

„Od kilku lat Bank BNP Paribas wprowadza do swojej floty auta z alternatywnym napędem pozwalającym ograniczać emisję szkodliwych substancji. Dalsze poszerzanie floty o auta ekologiczne to jeden z elementów działań banku na rzecz środowiska. Dzięki konsekwentnej realizacji tego programu nasze hybrydy jeżdżą już nie tylko w największych aglomeracjach, ale pojawiły się też na ulicach mniejszych miast” – podkreślił Marek Andruchów, Dyrektor Biura Administracji w Banku BNP Paribas.

Ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko jest nieodłączną częścią strategii odpowiedzialnego biznesu Banku BNP Paribas. Sukcesywna wymiana floty na bardziej ekologiczną jest jednym z elementów tego programu. Pracownicy korzystający z samochodów służbowych mogą też doskonalić swoje umiejętności w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy. W 2019 roku z możliwości tej skorzystało ponad 200 osób. Bank zachęca też do carpoolingu oraz carsharingu, a także zapewnia odpowiednią infrastrukturę osobom dojeżdżającym do pracy rowerem.

Dowiedz się więcej

Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej Nowy rekord Toyoty w Polsce Nowy rekord Toyoty w Polsce Ponad 200 000 sprzedanych hybryd Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Sprawdź szczegóły Corolla zdominowała polski rynek flotowy Corolla zdominowała polski rynek flotowy Dowiedz się więcej Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia