Arkady Fiedler rusza na Przylądek Północny

Ekstremalny test hybrydowej Toyoty RAV4

2019-12-19

Legendarna Toyota RAV4 to ikona segmentu SUV. Od lat sprawdza się doskonale zarówno na asfaltowych drogach,
jak i bezdrożach. Teraz również hybrydowa Toyota RAV4 będzie musiała udowodnić, że potrafi sprostać ekstremalnym, zimowym warunkom. Arkady P. Fiedler, wnuk polskiego podróżnika i pisarza, postanowił wyruszyć nią na Przylądek Północny.

Polski podróżnik Arkady P. Fiedler postanowił sprawdzić możliwości hybrydowej Toyoty RAV4 z napędem AWD-i. Standardowym samochodem prosto z salonu, bez żadnych modyfikacji, wyruszył na najdalej wysunięty na północ skrawek Europy, czyli Nordkapp w Norwegii. Trasa będzie liczyła prawie 7000 km. Będzie biegła przez Kopenhagę, środkową Norwegię, północną Szwecję aż na Przylądek Północny. Wracać Fiedler planuje przez Murmańsk, Finlandię i kraje bałtyckie. Wyprawa rozpoczęła się 26 grudnia. Będzie trwała 2 tygodnie.

RAV4

Toyota RAV4 to nie tylko najczęściej kupowany na świecie SUV, lecz również prekursor tego segmentu. W 1994 roku Toyota wprowadziła na rynek lekki, trzydrzwiowy samochód terenowy o długości 3,7 m. Dziś na rynku dostępna już piąta generacja tego modelu. Jest to przestronne i komfortowe auto średniej wielkości, które świetnie się sprawdza w każdych warunkach. Atutem modelu jest dynamiczny napęd hybrydowy i napęd na cztery koła. RAV4 w tej konfiguracji ma moc 222 KM. Od 0 do 100 km przyspiesza w 8,1 s. Średnie zużycie benzyny mierzone w nowym standardzie WLTP wynosi od 5,6 l/100 km.

RAV4

Arkady P. Fiedler jest wnukiem wybitnego polskiego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podobnie jak dziadek jest pasjonatem podróży i autorem książek. Jest także producentem filmów podróżniczych. Na swoim koncie ma wyprawy klasycznymi samochodami przez Afrykę i Azję. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii przejechał kontynent afrykański z południa na północ samochodem elektrycznym. Projekt ten został nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic.

Dowiedz się więcej

Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Zimowa wyprawa na Nordkapp Zimowa wyprawa na Nordkapp Zobacz relację z tej przygody Black Edition by JBL Black Edition by JBL Poznaj edycję limitowaną RAV4 Hybrid Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Poznaj dokonania Toyoty Toyota RAV4 liderem rynku SUV-ów Toyota RAV4 liderem rynku SUV-ów 10 milionów sprzedanych egzemplarzy Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Arkady Fiedler dotarł do Przylądka Północnego Arkady Fiedler dotarł do Przylądka Północnego Toyota RAV4 zaliczyła ekstremalny test Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Nowa flagowa hybryda Toyoty zadebiutuje w 2020 roku Niższe ceny hybryd Niższe ceny hybryd RAV4 i Camry tańsze o 7,3%, Yaris, Corolla i Toyota C-HR – o 1,5% Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej