Toyota PROACE CITY zajęła pierwsze miejsce pod względem wartości rezydualnej

Najnowsze wyliczenia firmy Info-Ekspert

2020-05-21

Toyota PROACE CITY została nowym liderem wartości rezydualnej w segmencie lekkich samochodów dostawczych. Wynika tak z wyliczeń firmy Info-Ekspert. Toyota jest jednocześnie jedyną marką, której sprzedaż samochodów z segmentu LCV rośnie, i to mimo spadków na rynku spowodowanych epidemią koronawirusa.

Z wyliczeń specjalistów firmy Info-Ekspert wynika, że po trzech latach i przebiegu 90 tys. km Toyota PROACE CITY będzie warta 57,35% kwoty zakupu. W ten sposób samochód ten staje się liderem segmentu lekkich samochodów dostawczych w zakresie wartości rezydualnej, czyli wartości odsprzedaży.

Niezawodny samochód dostawczy

Zdaniem ekspertów PROACE CITY – lekki użytkowy samochód Toyoty – długo zachowuje wysoką wartość. Przyczyn tego jest wiele, w tym m.in. znana na całym świecie renoma marki, zaufanie do jakości i niezawodności jej produktów oraz dobre walory użytkowe.

Nowy użytkowy samochód Toyoty łączy dużą przestrzeń użytkową z bogatym wyposażeniem, zawierającym m.in. nowoczesne systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Ładowność pojazdu może sięgać 1000 kg, a pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi od 3,3 m3 do 4,4 m3. Auto może też ciągnąć przyczepę do 1,5 t. PROACE CITY Verso mieści do 7 pasażerów.

Wysoka wartość rezydualna sprawia, że zakup się opłaca

Czym jest wartość rezydualna? Jest to najważniejszy składnik całkowitego kosztu posiadania samochodu (TCO), wykorzystywany przez firmy leasingowe i managerów flotowych przy określaniu opłacalności danego samochodu we flocie. Zdaniem ekspertów wskaźnik ten stanowi około połowy kosztów TCO, na który składają się także m.in. koszty paliwa, serwisu i ubezpieczeń.

Firma Info-Ekspert od niemal 30 lat monitoruje polski rynek motoryzacyjny. Jej analitycy, analizując wartości rezydualne modeli, biorą pod uwagę wiele czynników, w tym m.in. opinię o marce i modelu, politykę cenową i rabatową producenta, popyt na konkretny model, cykl życia pojazdu, rodzaj nadwozia, ofertę silnikową czy kompletację wyposażenia.

Toyota wzmacnia pozycję na rynku LCV

Toyota PROACE CITY to nowy model w gamie Toyoty, a jednocześnie debiut japońskiego producenta w segmencie kompaktowych vanów. Samochód jest oferowany w dwóch długościach nadwozia (Standard i Ling), w wersji dostawczej oraz osobowej Verso.

W kilka miesięcy po premierze PROACE CITY stał się drugim najpopularniejszym modelem w swoim segmencie. W kwietniu 2020 polscy klienci zarejestrowali 151 egzemplarzy tego modelu, a jego udział w segmencie wyniósł aż 16%.

Toyota jest jedyną marką w Polsce, która w 2020 roku notuje wzrosty na rynku lekkich samochodów użytkowych (LCV). Z kolei w zestawieniu samochodów użytkowych do 6 t Toyota awansowała w kwietniu na 8. miejsce.

Sieć specjalistycznych salonów Toyota Professional

Nowy model PROACE CITY to pierwsza premiera w nowej sieci salonów Toyota Professional, specjalizującej się w sprzedaży i obsłudze samochodów dostawczych. Obecnie otwierany jest już czwarty salon Toyota Professional Bemowo Lazurowa, który dołącza do salonów w Poznaniu, Zielonej Górze i Sulejówku pod Warszawą. Stacje Toyota Professional świadczą również usługi serwisowe dla klientów flotowych, jak również prowadzą sprzedaż samochodów używanych w programie Toyota Plus.

Budowę sieci Toyota Professional w Polsce rozpoczęta w listopadzie 2019 roku. Jest to program pilotażowy, który Toyota Motor Europe powierzyła polskiemu oddziałowi firmy. Koncepcja działalności wypracowana w naszym kraju zostanie w przyszłości wdrożona w całej Europie.

Dowiedz się więcej

Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Toyota PROACE Electric Toyota PROACE Electric Nowy furgon z napędem elektrycznym Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Solidna podstawa Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Sprawdź wyniki sprzedaży w Polsce Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Samochody dostawcze Samochody dostawcze PROACE Electric autem flotowych DHL Parcel PROACE Electric autem flotowych DHL Parcel Elektryczna Toyota o zasięgu 300 km PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty