Yaris najczęściej wybieranym samochodem miejskim w Polsce

Świetne wyniki sprzedaży nowego modelu Toyoty

2020-11-25

W październiku 2020 roku Toyota Yaris potwierdziła swoją pozycję lidera segmentu B w Polsce. Nowa generacja modelu, która dopiero niedawno pojawiła się w polskich salonach marki, odnotowała świetne wyniki sprzedaży.

W październiku br. sprzedano 1 623 egz. Toyoty Yaris, co zapewniło jej pierwsze miejsce wśród aut miejskich i udział w tej części rynku na poziomie 24,2%. Liczba Yarisów kupionych w październiku przewyższyła aż o 498 aut wynik drugiego modelu w segmencie.

Licząc od stycznia do października, klienci w Polsce kupili 12 132 egz. Toyoty Yaris. Jest to o 8,6 punktu procentowego więcej niż w ciągu pierwszych 10 miesięcy roku 2019. W tym czasie sprzedaż całego segmentu utrzymała się na tym samym poziomie co w roku ubiegłym.

Kierowcy wybierają Toyotę Yaris

W październiku Toyota Yaris zajęła pierwsze miejsce także w grupie klientów indywidualnych wybierających miejskie samochody. Nabywcy prywatni kupili w ciągu miesiąca 794 egz. tego modelu (+21%), od początku roku łącznie sprzedano im 6 523 egz. Obie te liczby są ponad dwukrotnie wyższe od wyników modelu zajmującego drugie miejsce.

W październiku już co trzeci miejski samochód kupiony przez osobę prywatną to był Yaris (33% udziału w tej części rynku). Jego sprzedaż od stycznia do października 2020 roku wzrosła rok do roku o 12,9 punkty procentowe.

Yaris liderem segmentu w rankingu rejestracji

Dane o liczbie rejestracji, ogłoszone przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, również potwierdzają coraz mocniejszą pozycję Yarisa jako lidera miejskich aut. Chodzi tu zarówno o rozliczenie miesięczne (za październik), jak i od początku roku.

W rozliczeniach miesięcznych Toyota Yaris plasuje się na pierwszym miejscu już czwarty raz z rzędu. W październiku zarejestrowano 2 131 egz. tego modelu. Łącznie od początku roku liczba rejestracji wyniosła 49 537.

Nowa Toyota Yaris i przetasowania na rynku

Tak doskonały wynik Toyoty w segmencie B to efekt niedawnej premiery Yarisa nowej generacji. Klienci szybko docenili rewolucyjne zmiany, które zaszły zarówno w wyglądzie auta, jak i w wyposażeniu.

Całkowicie nowa konstrukcja Yarisa, opierająca się na nowej platformie GA-B, wyróżnia się pod względem sztywności nadwozia, właściwości jezdnych, pozycji za kierownicą i stylistyki.

Samochód wyposażono w nowy napęd hybrydowy czwartej generacji. Yaris Hybrid zużywa średnio od 3,8 l/100 km, zaś średnia emisja CO2 wynosi od 87 g/km (wg WLTP). Jednocześnie moc hybrydowego Yarisa wzrosła ze 100 do 116 KM, dzięki czemu auto przyspiesza od 0 do 100 km w 9,7 s.

Nowy Yaris może się poszczycić także najnowszą wersją pakietu systemów wsparcia kierowcy Toyota Safety Sense 2.5. Zawiera on m.in. układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC) oraz system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).

Warto zaznaczyć, że na rynku obok nowej generacji wciąż dostępny jest schodzący model – Yaris Classic. W ofercie wyprzedażowej kosztuje on od 48 000 zł, a rabaty sięgają 6 000 zł.

Dowiedz się więcej

Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Poznaj subkompaktowy model oparty na TNGA Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie