Corolla z rocznika 2022

Nowy system multimedialny
i nowe kolory nadwozia

2021-11-26

Toyota Corolla w 2022 roku będzie dostępna ze zaktualizowanym wyposażeniem. Do nowości należą system multimedialny Toyota Smart Connect o większej funkcjonalności, lakiery z dwukolorowymi kompozycjami nadwozia oraz oryginalny wzór felg.

Toyota Corolla od dekad uznawana jest za najpopularniejszy samochód w historii motoryzacji. W ciągu 55 lat obecności na rynku jej sprzedaż przekroczyła 50 milionów aut. Aktualna 12. generacja tego kultowego modelu jest zaprojektowana na modułowej platformie TNGA, a w gamie napędów auta znajdują się aż dwa układy hybrydowe czwartej generacji.

12 niezrównanych generacji Corolli przez ponad pół wieku poddawanych było nieustannym udoskonaleniom, co stanowi jeden z filarów filozofii Toyota Way. To właśnie w duchu Kaizen Corolla z rocznika 2022 stanie się jeszcze bardziej nowoczesna i stylowa, a jej wyposażenie wzbogaci się o innowacyjne technologie

System multimedialny Toyota Smart Connect

Jednym z dodatków w Corolli 2022 jest najnowszy system multimedialny Toyota Smart Connect, który posiada znacznie rozbudowane usługi internetowe oraz odznacza się większą funkcjonalnością i łatwością obsługi. Standardowa dostępność systemu będzie ograniczona do wersji GR SPORT i Executive, natomiast jako opcja wystąpi w pakiecie dla wersji Comfort.

Cechą charakterystyczną nowego systemu Toyota Smart Connect jest mocniejsza jednostka sterująca CPU, która reaguje na polecenia użytkownika 2,4 razy szybciej niż w przypadku obecnych multimediów. Z systemu korzystamy za pomocą 8” ekranu dotykowego HD z natychmiastowym dostępem do rozmaitych usług internetowych, w tym do nawigacji w chmurze, która oferuje stale aktualizowane informacje o sytuacji na drogach.

Corolla z rocznika 2022 posiada własny bezprzewodowy dostęp do internetu za pośrednictwem modułu DCM. Głównym atutem takiego rozwiązania jest brak konieczności parowania systemu multimedialnego z telefonem kierowcy w celu korzystania ze wszystkich funkcji i informacji opartych na połączeniu z siecią. Co ważne dla użytkowników, usługa związana z transmisją danych jest całkowicie bezpłatna. System Toyota Smart Connect jest tak skonfigurowany, że jego aktualizacja będzie odbywać się na bieżąco i bezprzewodowo.

Wygodę jazdy zwiększa nowy inteligentny asystent głosowy rozpoznający naturalne polecenia konwersacyjne, za których pomocą można obsługiwać multimedia i nawigację, a nawet otwieranie i zamykanie okien.

Integracja systemu multimedialnego z telefonem może być całkowicie bezprzewodowa (co umożliwia interfejs Apple CarPlay*) lub przewodowa przez Android Auto™. Do dyspozycji klientów jest także rozbudowany system Toyota Smart Connect Pro z zaawansowaną nawigacją Connected z bezpłatną subskrypcją na 4 lata w cenie auta. Nawigacja w chmurze wyświetla http://m.in. informacje o parkingach czy zdarzeniach na drodze, a także reaguje na polecenia głosowe oraz jest aktualizowana zdalnie przez internet.

Nowe kolory lakierów i wzór felg

W 2022 roku Corolla otrzyma nową paletę kolorów nadwozia, która zostanie poszerzona o lakiery Platinum White Pearl i Shimmering Silver. W wersji GR SPORT każdy z nich będzie dostępny także w dwukolorowej kompozycji z czarnym dachem – Platinum White Pearl dla wszystkich typów nadwozia, zaś Shimmering Silver dla nadwozia Sedan. Corolla Sedan w wersjach Executive oraz Comfort z pakietem Style będzie ponadto wyposażona w nowe 10-ramienne, polerowane felgi aluminiowe w rozmiarze 17”.

Przedsprzedaż Corolli z rocznika 2022 rozpoczęła się w listopadzie bieżącego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów już pod koniec stycznia.

Dowiedz się więcej

Toyota Corolla na wodór Toyota Corolla na wodór Pierwsze testy na torach wyścigowych Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Rośnie sprzedaż hybryd Nowa flota SunRoof Technologies Nowa flota SunRoof Technologies Firma stawia na Corolle Hybrid Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Sprawdź najpopularniejsze modele Corolla liderem rynku w Polsce Corolla liderem rynku w Polsce Sprawdź liczbę rejestracji Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Dowiedz się więcej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie