Nowa Toyota AYGO

Lider segmentu A w nowym wydaniu

2018-06-27

Toyota AYGO jest najpopularniejszym małym samochodem w Polsce zajmującym niemal ¼ segmentu A. Nowa generacja tego modelu wyróżnia się jeszcze większym, bardziej młodzieżowym temperamentem. Samochód ma lepsze osiągi, a jednocześnie jest bardziej ekonomiczny. Jego właściwości jezdne zapewniają jeszcze więcej radości z jazdy.

Pierwsza generacja Toyoty AYGO

Pierwsza generacja modelu AYGO na rynek wprowadzona została w 2005 roku. Był to pierwszy model Toyoty w segmencie miejskich minisamochodów. Stworzony został z myślą o młodych klientach i mieszkańcach miast. Dzięki wprowadzanym co roku nowym kompozycjom kolorystycznym, edycjom specjalnym i liftingom w latach 2008 oraz 2012, AYGO cieszyło się dużym powodzeniem – łączna sprzedaż modelu przekroczyła 760 000 sztuk. Jak wynika z badań, wierność modelowi i marce wśród klientów posiadających AYGO wykracza dalece poza średnią dla samochodów segmentu A.

Również druga generacja AYGO, która debiutowała w roku 2014, była wielkim sukcesem Toyoty w europejskim segmencie A. Charakterystyczny design przedniego grilla w kształcie „X” oraz możliwość indywidualizacji każdego auta sprawiły, że AYGO zawsze wyróżniało się z tłumu.

Niepowtarzalna stylistyka oraz bardzo dobre własności jezdne sprawiły, że AYGO stało się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów Toyoty, przyciągającym do marki nowych klientów. W 2017 roku model ten należał do najlepiej sprzedających się samochodów segmentu

A w Europie – jego sprzedaż przekroczyła 85 000 sztuk (6,6% udziału w rynku). W Polsce odnotowano 28-procentowy wzrost sprzedaży AYGO (3 254 rejestracji), co zapewniło modelowi pierwsze miejsce w segmencie A. Toyota AYGO odpowiada za niemal ¼ całkowitej sprzedaży klasy najmniejszych samochodów na polskim rynku – zarówno w 2017 roku, jak i w pierwszych miesiącach roku bieżącego.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Odświeżony design

Nowa generacja Toyoty AYGO zachowała swój charakterystyczny przód ze stylizowanym znakiem „X”, który nabrał teraz formy trójwymiarowej.

Nowe AYGO zostało wyposażone w światła główne w technologii projektorowej, które zapewniają duży zasięg szerokiego strumienia światła zarówno dla świateł mijania, jak i drogowych, a także w światła do jazdy dziennej oraz tylne światła pozycyjne w technologii LED.

Wzory 15'' obręczy i kołpaków zostały zaprojektowane tak, by podkreślać indywidualny charakter każdej wersji. Umiejętnie wykorzystując formę szprychową oraz kontrast między polerowaną powierzchnią a elementami lakierowanymi na czarno, projektanci uzyskali wizualny efekt znacznie większych kół.

Dopełnieniem nowej stylistyki karoserii jest każdy z 7 dostępnych kolorów nadwozia, w tym zupełnie nowy lakier Magenta Charm dostępny wyłącznie w wersji x-cite.

Wnętrze nowej Toyoty AYGO zaprojektowano z zastosowaniem lepszych materiałów, wprowadzono też więcej opcji indywidualizacji. Nowy zestaw multimedialny integrujący funkcje Apple CarPlay i Android Auto zapewnia bezprzewodową łączność ze smartfonami.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Zmodernizowany silnik 1.0

Wielokrotnie nagradzany silnik o pojemności 998 cm3 – 3-cylindrowa, 12-zaworowa jednostka DOHC z obustronnymi zmiennymi fazami rozrządu (Dual VVT-i) – spełnia obecnie wymagania normy EURO 6.2. Silnik rozwija obecnie maksymalną moc 72 KM (53 kW) przy 6000 obr./min. Moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 4400 obr./min. Nowy model rozpędza się od 0 do 100 km/h w 13,8 s, a jego prędkość maksymalna to 160 km/h.

Średnie zużycie paliwa nowej Toyoty AYGO to zaledwie 3,9 l/100 km, a emisji CO2 – 90 g/km. AYGO jest obecnie najlepiej reagującym na gaz samochodem w segmencie, a przy tym pozostaje autem ekologicznym.

Przekładnia x-shift

W nowym AYGO dostępna jest opcjonalna przekładnia x-shift. To zautomatyzowana manualna skrzynia biegów, w której zmiana przełożeń jest w pełni automatyczna, a pedału sprzęgła nie ma w ogóle. Skrzynia x-shift jest wyposażona w funkcję kick-down znaną z przekładni automatycznych. Wybranie trybu M (Manual) pozwala kierowcy na ręczny, dowolny wybór biegów. Wyposażone w przekładnię x-shift AYGO ma średnie zużycie paliwa na poziomie 4,2 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 95 g/km.

Zmieniony układ jezdny

Warte odnotowania są również zmiany wprowadzone w układzie jezdnym nowego AYGO. Zmieniono nastawy zawieszenia oraz oprogramowanie układu kierowniczego. Poszczególne elementy kolumn McPhersona w przednim zawieszeniu oraz belki skrętnej z tyłu zmieniono lub zestrojono od nowa. Siły tłumienia przednich i tylnych amortyzatorów zostały zoptymalizowane, w przednim zawieszeniu dołożono separator dolnej części sprężyny śrubowej.

Redukcja hałasu i wibracji

W kokpicie, na słupkach przednich, w drzwiach i tylnej części podłogi zastosowano dodatkowe wygłuszenie i materiały tłumiące. Zaowocowało to wyraźną redukcją hałasu i wibracji w kabinie. Większej izolacji poddano wnętrze deski rozdzielczej i przód kabiny, drzwi i klap bagażnika oraz przednie słupki.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Wersje wyposażenia

Nowa Toyota AYGO jest dostępna w wersji podstawowej x oraz wyższej x-play. Każda z tych wersji odznacza się własnymi elementami stylistycznymi, łatwo rozpoznawalnymi dzięki stylizacji przedniego zderzaka, dedykowanym kołom i wykończeniu kabiny.

AYGO x-play wyróżnia się wysoką wartością w stosunku do ceny. Standardowym wyposażeniem tej wersji jest m.in. klimatyzacja, skórzana kierownica wielofunkcyjna, automatyczny ogranicznik prędkości czy regulacja wysokości fotela kierowcy. Pakiet Style wzbogaca AYGO x-play o system multimedialny Toyota x-touch z kolorowym ekranem dotykowym (7''), kamerę cofania, 15'' obręcze aluminiowe, światła przeciwmgielne oraz przyciemniane tylne szyby.

Gama Toyoty AYGO będzie systematycznie odświeżana za pomocą edycji specjalnych, w tym m.in. Selection x-cite oraz Selection x-treme.

Selection x-cite to najbardziej wyrazisty wariant w gamie AYGO, charakteryzujący się unikalnym kolorem nadwozia Magenta Charm z czarnym dachem, dedykowanymi 15'' kołami lakierowanymi na czarno czy lakierowanymi w kolorze nadwozia detalami we wnętrzu.

Selection x-treme to najbardziej dynamiczna stylizacja. Czarne wykończenie karoserii jest dopełnione przez czarne zdobienia lamp głównych oraz lusterka boczne i sportowe oklejenia w kolorze cyan. AYGO Selection x-treme ma także 10-szprychowe, 15'' koła, tapicerkę materiałową z elementami skór i elementy stylistyczne w kolorze cyan.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
System multimedialny x-touch

Dla wszystkich wersji Toyoty AYGO dostępny jest opcjonalny system multimedialny Toyota x-touch firmy Pioneer. Oparty jest on na standardowym systemie audio, który może zostać wzbogacony o sterowanie głosowe oraz interfejsy Apple CarPlay i Android Auto (dostępne w Pakiecie Connect).

Opcjonalna nawigacja x-nav (dostępna wyłącznie w wersji x-play po doposażeniu ją o Pakiet Connect) oferuje kierowcom intuicyjny dostęp do szybkiej i dokładnej nawigacji o zasięgu obejmującym całą Europę.

Dzięki integracji ze smartfonami połączenia telefoniczne, wiadomości oraz aplikacje muzyczne są odwzorowywane na 7'' ekranie AYGO, podczas gdy Apple Siri i Google Voice Command zapewniają łatwą i bezpieczną obsługę. DAB jest dostępny opcjonalnie w obu wersjach systemu multimedialnego.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Kamera cofania

Kamera cofania wspiera kierowcę podczas manewrowania w ciasnych miejscach.

Inteligentny kluczyk

System bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk) oferuje użytkownikowi komfort odblokowywania i zamykania drzwi oraz rozruchu silnika przyciskiem w desce rozdzielczej bez konieczności wyjmowania kluczyka z kieszeni czy torebki.

Dowiedz się więcej

Specjalna jesienna oferta w salonach Toyoty Specjalna jesienna oferta w salonach Toyoty Sprawdź nowe, niższe ceny Toyota flotową marką motoryzacyjną Toyota flotową marką motoryzacyjną Fleet Derby 2019 Najtańsze nowe samochody osobowe Najtańsze nowe samochody osobowe Z salonu marki Toyota Auto dla kobiety Auto dla kobiety Najlepsze kobiece samochody Toyota AYGO x-cite Toyota AYGO x-cite Poznaj nową edycję, która zadebiutuje w Genewie Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Kolejny sukces na polskim rynku Wyprzedaż rocznika 2018 Wyprzedaż rocznika 2018 Sprawdź w salonach Toyoty Toyota AYGO liderem segmentu A w Polsce Toyota AYGO liderem segmentu A w Polsce Dowiedz się więcej Toyota AYGO w specjalnej ofercie Toyota AYGO w specjalnej ofercie Dni Otwarte 23-24 czerwca Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Zobacz katalog Ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty AYGO Ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty AYGO Zamów edycję specjalną PRIME Polska premiera Toyoty AYGO Polska premiera Toyoty AYGO Poznań Motor Show 2018