Fernando Alonso w składzie TOYOTA GAZOO Racing

Rajd Dakar 2020

2019-10-24

Fernando Alonso i jego pilot, Marc Coma, będą jedną z czterech załóg TOYOTA GAZOO Racing, które w styczniu 2020 roku wystartują w Rajdzie Dakar.
Toyotami Hilux pojadą też Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel (zwycięzcy z 2019 roku), a także Giniel de Villiers z Alexem Haro i Bernhard ten Brinke z Tomem Colsoulem.
Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar

Załogi TOYOTA GAZOO Racing, które wystartują w legendarnym Rajdzie Dakar 2020, składają się zarówno z doświadczonych rajdowców, jak i debiutantów w tej dyscyplinie motorsportu.

Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel są obrońcami tytułu z 2019 roku. Do swej imponującej kolekcji – trzech pierwszych miejsc w Rajdzie Dakar i czterech zwycięstw w Pucharze Świata w Cross-Country – chcą dołożyć kolejne trofeum.

Doświadczonym rajdowcem jest również Giniel de Villiers, który w 2009 roku triumfował w Rajdzie Dakar i czterokrotnie wygrywał Rajd Maroka (ostatni raz w październiku br. z Alexem Haro).

Bernhard ten Brinke, który w przeszłości wygrywał Rajd Maroka, wystartuje z Tomem Colsoulem, jednym z najbardziej doświadczonych pilotów cross-country, z sukcesami zarówno w samochodach, jak i ciężarówkach.

Debiut Fernando Alonso

Fernando Alonso w Rajdzie Dakar pojedzie po raz pierwszy. Dwukrotny zwycięzca legendarnego wyścigu 24h Le Mans, aktualny mistrz świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC), dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i triumfator 24-godzinnego wyścigu w Daytonie będzie czwartym kierowcą TOYOTA GAZOO Racing.

Jego pilotem będzie Marc Coma – prawdziwa legenda hiszpańskiego motorsportu, sześciokrotny triumfator motocyklowych mistrzostw świata w cross-country i pięciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar na motocyklu.

Przygotowania tej załogi do Rajdu Dakar 2020 były długie i wyczerpujące. Od sierpnia Fernando i Marc przejechali dwukrotnie dłuższy dystans treningowy niż pierwotnie zakładano. Wynika to z ich niesamowitej determinacji, by odnieść sukces.

TOYOTA GAZOO Racing | Alonso w Rajdzie Dakar 2020
Hilux jeszcze lepszy

Wszystkie załogi TOYOTA GAZOO Racing będą startowały na Toyotach Hilux. Jeszcze dla Rajdu Dakar 2018 do rywalizacji został przygotowany specjalny model tego samochodu, który Glyn Hall, szef zespołu, określił jako technologiczny skok naprzód. Potwierdził to wynik na mecie – startujące nim załogi zdobyły drugie i trzecie miejsce, a w następnym roku triumfowały.

Zespół TOYOTA GAZOO Racing cały czas udoskonala Hiluxa. Samochód, który wystartuje w Rajdzie Dakar 2020, będzie wyposażony w niezależne zawieszenie, centralnie umieszczony 5-litrowy silnik V8 zamontowany tuż za przednią osią i napęd na cztery koła.

Toyota Hilux | Alonso w Rajdzie Dakar 2020
Rajd Dakar 2020

Rajd Dakar 2020 rozpocznie się 5 stycznia w położonym na zachodzie mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej. Trasa poprowadzi na północ, a następnie skieruje się na południowy wschód do Rijadu, stolicy kraju, gdzie załogi będą miały dzień przerwy. Druga część Rajdu Dakar 2020 zostanie rozegrana na największej na świecie piaszczystej pustyni Ar-Rab al-Chali, a metę rajdu zaplanowano na 17 stycznia w Al-Qiddiya.

Dowiedz się więcej

Toyota Hilux z nagrodą IPUA Toyota Hilux z nagrodą IPUA Dowiedz się więcej o zwycięstwie Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie Ostatni wyścig TS050 HYBRID Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Hilux – liderem segmentu Toyota GR Super SPORT Toyota GR Super SPORT Hipersamochód z wyścigowym DNA Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone Doskonały początek sezonu Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Dowiedz się więcej Fernando Alonso za kierownicą Toyoty Hilux Fernando Alonso za kierownicą Toyoty Hilux Nowe doświadczenia Zespół TOYOTA GAZOO Racing w legendarnym Rajdzie Dakar Zespół TOYOTA GAZOO Racing w legendarnym Rajdzie Dakar Sprawdź Historia samochodów sportowych Toyoty Historia samochodów sportowych Toyoty Poznaj legendarną kolekcję Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing