Toyota Hilux 2020 – liderem wartości rezydualnej

Firma INFO-EKSPERT przedstawiła swoje analizy

2020-10-08

W polskich salonach zadebiutowała właśnie nowa Toyota Hilux. Po faceliftingu model zyskał bogatsze wyposażenie, mocniejszy silnik 2.8 oraz system multimediów z Apple CarPlay® i Android Auto™. Wszystko to sprawiło, że nowa Toyota Hilux ma teraz najwyższą wartość rezydualną na tle swoich konkurentów. Tak wynika z wyliczeń firmy INFO-EKSPERT.

Jak wynika z analizy firmy INFO-EKSPERT nowa Toyota Hilux 2020 najlepiej utrzymuje wartość po zakupie na tle swoich konkurentów. Po okresie użytkowania 36 miesięcy i 90 000 km przebiegu przewidywaną wartość odsprzedaży eksperci oszacowali na 61,3% ceny początkowej.

Hilux od lat jest jednym z najpopularniejszych pick-upów w Polsce. Kierowcy cenią go za trwałość i niezawodność, a także świetne właściwości terenowe. Na rynku dostępna jest już 8. generacja tego modelu, która się charakteryzuje komfortowym prowadzeniem na asfalcie, wysokim standardem wykończenia i bogatym wyposażeniem. Terenowy pick-up należy do stale rozbudowywanej gamy modeli użytkowych Toyoty, dla których marka stworzyła specjalistyczną sieć dilerską Toyota Professional.

„To już kolejny model w gamie naszych aut użytkowych, który wyróżnia się wysoką wartością rezydualną. Kilka miesięcy temu nasz kompaktowy van PROACE CITY okazał się liderem swojego segmentu w tej dziedzinie, o czym również poinformowała firma INFO-EKSPERT. Odświeżony Hilux to niezawodne narzędzie pracy i świetny samochód do rekreacji, bardzo ceniony zarówno przez klientów naszych salonów, jak i przez fanów off-roadu szukających wysokiej jakości samochodów terenowych na rynku wtórnym. Nowy model wnosi mocniejszy silnik, bogatsze wyposażenie i odświeżony design, które nasi klienci z pewnością docenią” – powiedział Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland.

Po niedawnym faceliftingu 8. generacja Hiluxa zyskała bardziej prestiżowy wygląd, bogatsze wyposażenie i nowy, mocniejszy silnik 2.8 o lepszych parametrach. Wśród elementów wyposażenia, na które warto zwrócić uwagę, są m.in. system Stop&Start, 8'' ekran dotykowy systemu multimedialnego, interfejsy Android Auto™ i Apple CarPlay™, nawigacja, przednie i tylne czujniki parkowania oraz aluminiowe nakładki progowe i światła LED z tyłu. Nowością jest także flagowa wersja INVINCIBLE.

Toyota Hilux z nowym, 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,8 litra i mocy 204 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10 s. Średnie zużycie paliwa przy napędzie 4x4 wynosi 9,2-11 l/100 km, a średnia emisja CO2 – 242-298 g/km (wg WLTP, w zależności od wyposażenia). Silnik można sparować ze skrzynią manualną lub automatyczną o 6 biegach.

W ofercie dostępny jest także dotychczasowy, 150-konny silnik o pojemności 2,4 litra w konfiguracji z napędem 4x2 lub 4x4 i z manualną lub automatyczną skrzynią 6-biegową.

Warto podkreślić, że nowy Hilux był testowany przez Fernando Alonso podczas jego ubiegłorocznych treningów przygotowujących do Rajdu Dakar.

Dowiedz się więcej

Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Sportowy pick-up powraca w wielkim stylu Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Toyota Hilux z nagrodą IPUA Toyota Hilux z nagrodą IPUA Dowiedz się więcej o zwycięstwie Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Hilux Arctic Trucks Hilux Arctic Trucks Poznaj nową wersję niezawodnego pick-upa PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Hilux – liderem segmentu Toyota Hilux po faceliftingu Toyota Hilux po faceliftingu Sprawdź wyposażenie i silniki Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły