Rośnie popularność Toyoty PROACE CITY

2020-08-04

W pierwszej połowie 2020 roku Toyota Motor Poland odnotowała najlepszy wynik sprzedaży kompaktowego vana PROACE CITY spośród wszystkich europejskich oddziałów marki. Model ten trafił na rynek dopiero w marcu br. Od tego czasu w Polsce zarejestrowano 639 tych samochodów, co stanowi 18% wszystkich egzemplarzy zarejestrowanych w Europie.

PROACE CITY cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W naszym kraju sprzedano więcej egzemplarzy tego modelu niż w Niemczech, Francji czy Hiszpanii. Wynika to m.in. z dużego zaangażowania Toyota Motor Poland w segment aut dostawczych. Wyrazem tego jest stworzenie odrębnej sieci salonów Toyota Professional, skoncentrowanej na sprzedaży samochodów użytkowych oraz obsłudze firm.

„Wciąż jesteśmy na początku drogi wprowadzania do polskiej oferty Toyoty aut dostawczych. To mozolna praca wykonywana przez cały nasz zespół krok po kroku. Bardzo pomocne w tym procesie są sugestie i uwagi naszych Klientów. Poznając ich punkt widzenia, byliśmy w stanie przygotować ofertę dostosowaną do polskich oczekiwań. To zaowocowało doskonałym przyjęciem na rynku” – powiedział Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland.

„Hitem okazał się nasz nowy model kompaktowy dla small businessu – PROACE CITY, ale także wyjątkowe warunki 3-letniej gwarancji PRO z limitem przebiegu do 1 miliona kilometrów. Takiego dystansu z ochroną serwisową nie zaproponował dotąd nikt w tych segmentach aut użytkowych. Mogliśmy sobie na to pozwolić m.in. dzięki uruchomieniu w Polsce nowej sieci naszych stacji sprzedaży i serwisu Toyota Professional, która ma się skupić na obsłudze właśnie tej grupy aut. Chcę podziękować naszym dilerom, którzy nie bali się zaryzykować i stworzyli z nami ten pionierski na skalę europejskiej Toyoty projekt” – dodał Tomasz Suliga.

Swoją gamę samochodów dostawczych Toyota intensywnie rozbudowuje od 2016 roku. Wtedy to na europejskim rynku zadebiutowały nowe generacje modeli PROACE i PROACE Verso. W 2019 roku na rynku pojawiła się Toyota PROACE CITY – wszechstronne kompaktowe auto użytkowe do zadań specjalnych. Model ten szybko się sprawdził jako wygodne narzędzie pracy dla małych firm, które można łatwo dostosować do charakteru działalności.

Dziś gama samochodów dostawczych z rodziny PROACE obejmuje pojazdy o pięciu długościach, wielu różnych konfiguracjach nadwozia i wnętrza, a także licznych wersjach wyposażenia standardowego i dodatkowego. Z łatwością można z tego skonfigurować zarówno samochody robocze i specjalistyczne, jak i luksusowe salonki czy auta rodzinne.

Co więcej, wszystkie te modele można dostosować do rodzaju działalności swojej firmy. Wystarczy sięgnąć po specjalistyczne zabudowy, opracowane przez polskie firmy we współpracy z Toyotą. Dobrym przykładem tego jest izoterma wykonana w technologii termoformowania płyt plastikowych ABS, które idealnie przylegają do ścian przedziału ładunkowego Toyoty PROACE i PROACE CITY. Izotermę Toyoty można wyposażyć w kompaktowy agregat montowany we wnętrzu samochodu, bez często stosowanego, lecz mało praktycznego modułu chłodniczego na dachu auta, który zwiększa jego wysokość i podnosi środek ciężkości.

Wszechstronna oferta modelowa, atrakcyjne ceny, unikatowa ochrona gwarancyjna i wysokie zaufanie do marki – wszystko to sprawiło, że polski oddział Toyoty osiągnął tak doskonałe wyniki sprzedaży kompaktowych samochodów dostawczych.


Przedstawicielstwo Liczba egzemplarzy PROACE CITY Udział w całkowitej sprzedaży PROACE CITY w Europie
1 Toyota Motor Poland 639 18%
2 Toyota Germany 614 18%
3 Toyota France 397 11%
4 Toyota Italy 284 8%
5 Toyota Spain 234 7%
6 Toyota Belgium 201 6%
7 Toyota Norway 192 5%
8 Toyota Sweden 191 5%
9 Toyota Central Europe CZ&SK 136 4%
10 Toyota Netherlands 104 3%

Całkowita liczba egzemplarzy PROACE CITY sprzedana w Europie 3497

Dowiedz się więcej

Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Toyota PROACE Electric Toyota PROACE Electric Nowy furgon z napędem elektrycznym Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Solidna podstawa Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Samochody dostawcze Samochody dostawcze PROACE Electric autem flotowych DHL Parcel PROACE Electric autem flotowych DHL Parcel Elektryczna Toyota o zasięgu 300 km PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty