Yaris GR SPORT debiutuje w Europie

2021-12-07

Toyota pokazała nowego Yarisa GR SPORT, który dołączył do wielokrotnie nagradzanej rodziny Yarisa. Należą do niej Yaris czwartej generacji – Samochód Roku 2021, cieszący się ogromną popularnością sportowy GR Yaris, wyróżniony m.in. Złotą Kierownicą 2021 w Niemczech, a także zupełnie nowy crossover Yaris Cross.

Sportowy design

GR SPORT to nowa wersja Yarisa, która wyróżnia się specjalnym lakierem Dynamic Grey. Jest on dostępny wyłącznie dla modeli z linii GR SPORT. Lakier ten połączony z czarnym dachem i innymi czarnymi akcentami tworzy elegancką, dwukolorową kompozycję.

Charakterystycznym elementem w wyglądzie Yarisa GR SPORT są także 18'' felgi aluminiowe o polerowanych powierzchniach z czerwonymi zdobieniami. Stanowi to nawiązanie do kolorystyki zespołu TOYOTA GAZOO Racing, reprezentującego Toyotę w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rajdach i wyścigach.

Przedni grill otrzymał zupełnie nowy wzór kratki z charakterystycznym motywem „G”. Z tyłu dynamiczny charakter auta podkreśla nowy dyfuzor w kształcie litery „T”.

Kokpit w stylu TOYOTA GAZOO Racing

Liczne nawiązania do TOYOTA GAZOO Racing znaleźć możemy również w kabinie, w tym logo GR umieszczone na kierownicy, oparciach foteli, przycisku Start i na tablicy rozdzielczej.

Nowa wersja Toyoty Yaris została wyposażona w tapicerkę z ekologicznego zamszu Ultrasuede™ i podgrzewane fotele. Czerwone przeszycia są widoczne również na pokrytej perforowaną skórą kierownicy oraz na dźwigni zmiany biegów. Na drzwiach i bokach kabiny, a także na konsoli centralnej i kierownicy można zauważyć ekskluzywne metaliczne akcenty w stylu GR SPORT.

Yaris GR Sport debiutuje w Europie
2 napędy do wyboru

Nowa wersja GR SPORT jest oferowana zarówno z superoszczędnym napędem hybrydowym 1.5 Hybrid Dynamic Force, którego łączna moc wynosi 116 KM, jak i z klasycznym, benzynowym silnikiem 1.5 Dynamic Force o mocy 125 KM współpracującym z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Skrzynia ta automatycznie zwiększa obroty silnika podczas redukcji biegu, aby zapewnić płynność zmiany biegów.

Wzmocnione nadwozie

Chcąc zapewnić lepsze osiągi, projektanci zmodyfikowali zarówno przednie, jak i tylne zawieszenie Yarisa GR SPORT. Przy niższych prędkościach amortyzatory reagują teraz szybciej, przyczyniając się do lepszych reakcji układu kierowniczego i większego komfortu jazdy. Tylne sprężyny zoptymalizowano pod kątem zwiększenia stabilności nadwozia oraz zapewnienia lepszej przyczepności kół podczas przyspieszania i hamowania.

Zwiększono również precyzję działania elektronicznego wspomagania kierownicy. Samochód szybciej reaguje na ruchy kierownicą, a prowadzenie auta stało się przyjemniejsze.

Toyota Yaris charakteryzuje się bardzo sztywnym nadwozie, a wszystko to za sprawą modułowej platformy TNGA. W nowej wersji – GR SPORT – zostało ono dodatkowo wzmocnione. Aerodynamika auta zyskała dzięki dodatkowym okładzinom wewnątrz nadkoli z przodu i z tyłu.

W Polsce nowa Toyota Yaris GR SPORT będzie dostępna od drugiego kwartału 2022 roku.

Dowiedz się więcej

Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej Nowy rekord Toyoty w Polsce Nowy rekord Toyoty w Polsce Ponad 200 000 sprzedanych hybryd Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Sprawdź szczegóły Corolla zdominowała polski rynek flotowy Corolla zdominowała polski rynek flotowy Dowiedz się więcej Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia