Najnowsze rozwiązania Toyoty

Salon Samochodowy w Genewie 2018Od 20 lat jesteśmy liderem w dziedzinie napędu hybrydowego. Teraz Toyota dąży do tego, by rozwiązania hybrydowe stały się jeszcze atrakcyjniejsze. W III generacji Toyoty Auris zastosowano całkiem nowy hybrydowy układ napędowy o pojemności 2,0 litra, który zapewnia kierowcom bardziej dynamiczną jazdę. Z kolei nowe AYGO powstało z myślą o tym, by dać użytkownikom maksymalną radość z jazdy. Model koncepcyjny GR Supra Racing Concept to zapowiedź powrotu legendarnej Supry.

video
Osiągaj niemożliwe

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Toyota podkreśla swoją misję – chce stać się firmą, która daje każdemu człowiekowi swobodę poruszania się. Cel ten łączy się ściśle z zaangażowaniem Toyoty jako partnera Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, co znajduje odzwierciedlenie w przekazie: „Start your impossible”, czyli „Osiągaj niemożliwe”. Chcąc każdemu zapewnić możliwość swobodnego poruszania się, stworzyliśmy trzy pojazdy elektryczne wyposażone w akumulatory: Concept-i, Concept-i RIDE i Concept-i WALK.

Model Concept-i wykorzystuje sztuczną inteligencję i zaawanasowane rozwiązania w zakresie łączności, aby zrozumieć nawyki i preferencje kierowcy. Funkcje jazdy automatycznej, w które wyposażono model, sprawią, że każda podróż będzie prostsza, bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Model Concept-i RIDE to pojazd w pełni dostępny dla osób z ograniczeniami ruchowymi, m.in. jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Concept-i WALK to kompaktowy, elastyczny i wyjątkowo zwrotny pojazd, który idealnie sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych.

Co więcej, w Toyocie trwają pracę nad trzecią generacją technologii wodorowej, którą zastosowano w aucie Fine-Comfort Ride. Ten wyposażony w technologię ogniw paliwowych pojazd zapewnia ponad 1000-kilometrowy zasięg, szybkie ładownie i zerowy poziom emisji, dzięki czemu daje przedsmak tego, jak w przyszłości wyglądać będzie model sedan z półki premium.

video
Kolejna generacja napędu hybrydowego

Toyota od zawsze mogła poszczycić się tym, że słucha swoich klientów i bierze sobie ich komentarze do serca. Od ponad 20 lat jesteśmy liderem napędu hybrydowego, a na swoim koncie mamy przeszło 11 milionów modeli sprzedanych na całym świecie. Bogaci w doświadczenie, chcemy nadal ulepszać nasze modele hybrydowe tak, aby zachęcić do ich zakupu nowych klientów.

Dlatego też począwszy od nowego Aurisa Toyota będzie włączać do oferty modeli podstawowych dwie wersje z napędem hybrydowym: standardowy układ napędowy 1,8 litra i całkiem nowy 2-litrowy układ napędowy, zapewniający większy komfort, lepszą stabilność, łatwiejsze prowadzenie i radość z jazdy wynikające z zastosowania w modelu nowej platformy TNGA.

Nowy Auris jest dłuższy i niżej zawieszony od poprzednika: zachwyca odświeżoną, dynamiczną sylwetką i niezwykłym wyglądem przedniej części auta. Całkowitą długość auta zwiększono o 40 mm, a jego wysokość obniżono o 20 mm – jego sylwetka stała się bardziej opływowa, a widoczność z przodu auta jest jeszcze lepsza niż dotychczas.

video
Jeszcze więcej radości z jazdy

Nowa Toyota AYGO zadebiutuje na światowych rynkach podczas Geneva Motor Show 2018, dumnie prezentując swój odświeżony wygląd i jeszcze lepsze osiągi. To one sprawiają, że jazda tym najmniejszym modelem w ofercie Toyoty to teraz jeszcze lepsza zabawa.

Model zachowuje flagowy symbol „X” z przodu maski, jednak w nowej odsłonie auta dwuwymiarowy element zmienia się w bardziej dynamiczny, trójwymiarowy kształt. Nową Toyotę AYGO zaprojektowano z myślą o gustach i potrzebach różnych klientów. Wersja X-play Toyoty AYGO stanowi bazę do dalszego personalizowania samochodu. Z kolei wyższa wersja X-clusive zaskakuje nadwoziem łączącym dwie barwy lakieru (dostępne są trzy warianty kolorystyczne). Co więcej, do regularnej oferty modelu AYGO dodano dwie wersje specjalne: X-cite i X-me.

Nowa Toyota AYGO posiada rozwiązania, które poprawiają osiągi i gwarantują dodatkową dynamikę jazdy, co przekłada się na jeszcze większą zwrotność auta w miejskiej dżungli. A wszystko to przy zachowaniu wyjątkowo ekonomicznego spalania, które nie ma sobie równych wśród tej klasy aut.

TOYOTA GAZOO Racing: tworzymy coraz lepsze samochody

TOYOTA GAZOO Racing to marka, która powstała w ubiegłym roku. Jej misją jest stawać w szranki podczas zawodów motoryzacyjnych i stale podejmować wyzwanie tworzenia coraz lepszych aut do użytku poza torem wyścigowym. Model GR Supra Racing Concept opracowany przez TOYOTA GAZOO Racing idealnie ucieleśnia „radość z jazdy” – cechę, która leży w samym sercu przyświecającej Toyocie misji tworzenia coraz lepszych samochodów.

Model koncepcyjny GR zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Jego celem jest przypomnienie o najbardziej utytułowanym sportowym modelu Toyoty i zaangażowaniu marki w przywrócenie na rynek legendarnego modelu Supra. Model ten pokazuje także potencjał auta przyszłości, które jest w stanie wygenerować dużą moc zarówno na drodze, jak i na torze. Kompaktowy, dwudrzwiowy model koncepcyjny GR Supra Racing Concept wyposażono w układ napędowy z umieszczonym z przodu silnikiem i napędem na tylną oś, a w jego konstrukcji wykorzystano lekkie i zaawansowane technologicznie materiały.

video

Więcej informacji o Międzynarodowych Salonach Samochodowych Toyoty

Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Nowa Toyota Aygo X Nowa Toyota Aygo X Nowoczesny i stylowy crossover do miasta Nowa Toyota AYGO X Nowa Toyota AYGO X Poznaj nowy miejski crossover z segmentu A Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych W Europie sprzedano już 3 miliony hybryd W Europie sprzedano już 3 miliony hybryd Sprawdź szczegóły Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Poznaj dokonania Toyoty Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Najtańsze nowe samochody osobowe Najtańsze nowe samochody osobowe Z salonu marki Toyota Auto dla kobiety Auto dla kobiety Najlepsze kobiece samochody Toyota AYGO x-cite Toyota AYGO x-cite Poznaj nową edycję, która zadebiutuje w Genewie