1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Rośnie popularność programu KINTO ONE
25 lipca 2022

Program wynajmu długoterminowego KINTO ONE coraz popularniejszy

Już ponad 4 000 aut w pół roku

Według danych z pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku już ponad 4 136 samochodów trafiło do klientów programu wynajmu długoterminowego KINTO ONE. Najpopularniejszym modelem w tej formie finansowania okazała się Toyota Corolla, a jej wersja hybrydowa została najczęściej wybieranym autem z napędem zelektryfikowanym.

Ubiegłoroczny debiut marki KINTO Europe zaakcentował globalną transformację Toyoty z producenta samochodów w dostawcę różnego rodzaju usług związanych z mobilnością. Dzięki temu kolejne rynki zyskały innowacyjne programy transportowe skierowane do firm i osób prywatnych. W Polsce program KINTO ONE oferuje kierowcom wynajem długoterminowy samochodów nowych i używanych, a mogą z niego korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Najnowsze dane potwierdzają jego wciąż rosnącą popularność w naszym kraju.

Ponad 4 000 aut w programie KINTO ONE w pierwszym półroczu

Między styczniem a czerwcem 2022 roku klienci skorzystali z programu KINTO ONE, wynajmując aż 4 136 samochodów. Wynik ten jest lepszy w stosunku do roku poprzedniego o 309 egzemplarzy, a wśród wynajętych pojazdów 3 776 to samochody Toyoty, z których 68 procent stanowią auta z napędem hybrydowym.

Specjalista ds. Rozwoju Produktów w Dziale KINTO Toyota Central Europe Maciej Walecki przyznaje, że KINTO ONE pozwala cieszyć się niezawodnością i jakością marek Toyota i Lexus bez angażowania dużych własnych środków. „Jest to forma finansowania oparta na spłacie różnicy między ceną początkową auta a jego przewidywaną ceną na zakończenie umowy. Dzięki temu raty są naprawdę niskie, co sprawia, że wielu klientów sięga po większe, lepiej wyposażone modele. Nasze najnowsze statystyki pokazują, że ta forma finansowania cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem, które w znacznej mierze opiera się na zaufaniu do marki Toyota. W czerwcu 2022 roku w programie KINTO ONE zarządzaliśmy parkiem 24 000 samochodów. Dla porównania, w grudniu było to 22 000 pojazdów. Oznacza to wzrost w ciągu sześciu miesięcy o 10%, co udało nam się osiągnąć pomimo globalnych problemów z dostępnością samochodów” – tłumaczy Maciej Walecki.

Corolla i Yaris najpopularniejszymi modelami w KINTO ONE

Klienci KINTO ONE w pierwszych sześciu miesiącach roku najczęściej wybierali Toyotę Corollę w każdej z trzech wersji nadwozia – Sedan, Hatchback i TS Kombi. W sumie sfinansowano w ten sposób 1 106 egzemplarzy tego modelu, z czego 840 to były auta z napędem hybrydowym 1.8 o mocy 122 KM lub 2.0 o mocy 184 KM. Oba warianty napędu odznaczają się niskim zużyciem paliwa, a w mieście poruszają się przez ponad 70 procent czasu jazdy w bezemisyjnym trybie elektrycznym. Średnie spalanie Corolli Hybrid 1.8 wynosi od 4,4 l/100 km, zaś mocniejszej wersji 2.0 od 4,7 l/100 km (w cyklu mieszanym wg WLTP).

Drugim najpopularniejszym modelem Toyoty w programie KINTO ONE był Yaris w nadwoziu hatchback. Klienci wynajęli aż 648 egzemplarzy tego auta, w tym 474 hybrydy. Toyota Yaris to najmniejszy samochód na rynku dostępny z pełnym napędem hybrydowym i drugi po Corolli najchętniej wybierany samochód flotowy w Polsce. Spokrewniony z nim najnowszy Yaris Cross trafił do wynajmu długoterminowego w liczbie 177 egzemplarzy, z czego aż 162 egzemplarze posiadały napęd hybrydowy.

Trzecie miejsce wśród najczęściej wybieranych aut w programie KINTO ONE zajęła Toyota RAV4. Z 485 egzemplarzy 402 są wyposażone w pełny napęd hybrydowy, a 42 w napęd hybrydowy typu plug-in. RAV4 Plug-in Hybrid to najmocniejsza wersja w historii SUV-a Toyoty. Efektem połączenia silnika benzynowego o pojemności 2,5 litra, generatora, dużej baterii trakcyjnej i dwóch silników elektrycznych jest łączna moc 306 KM.

Oprócz wymienionych wyżej Corolli, Yarisa i RAV4 dużą popularnością w wynajmie długoterminowym KINTO ONE cieszą się inne modele marki: Toyota C-HR (361 egz.), Aygo (257 egz. plus 31 egz. nowego crossovera Aygo X), dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym Camry (181 egz.) i 7-osobowy hybrydowy SUV Highlander (104 egz.).

Auta użytkowe Toyoty w wynajmie długoterminowym

Klienci KINTO ONE dużym zaufaniem obdarzyli także pojazdy użytkowe Toyoty. W pierwszej połowie 2022 roku sfinansowano w ten sposób 209 egzemplarzy kombivana PROACE CITY i 151 egzemplarzy średniej wielkości vana PROACE.